Aktuality

Bottéka - Hudba pod holym nebom />

Bottéka - Hudba pod holym nebom

Hudba pod holym nebom

Vítáme Vás! />

Vítáme Vás!

Máme novú webstránku!

Vinárska oblasť

Obrábame takmer desať hektárov vinohradov na juhu Slovenska, na Pohroní, v nadmorskej výške 250 m na mužlianskych vrhoch.

Táto historická vinohradnícka oblasť sa nachádza na južnej strane mužlianskych kopcov v geografickom centre trojuholníka, ktorý uzatvára Hron a Dunaj a ktorá v dávnejších časoch bola vinohradom ostrihomskej baziliky. Pôda je vulkanického pôvodu, s vysokým obsahom vápna, bohatá na minerály.

Dávnou túžbou nášho vinárstva je to, aby sa podarilo navrátiť úspechy starých čias obcí v Pohronskej oblasti, aby táto oblasť bola v súlade so svojimi danosťami dobre prosperujúcou vinárskou oblasťou,  resp. ešte viac: aby územie stretnutia troch riek, Hrona, Dunaja a Ipľa bolo turistickým mikroregiónom. K tomu je nevyhnutné, aby sa popri vínach vybudovala gastrokultúra a turizmus, ktorý využíva miestne suroviny a miestnu pracovnú silu, a vychádza z miestnych tradícií.

Vína

Našimi vínami chceme napomáhať tomu, aby našu vinársku oblasť, v širšom poňatí Strednú Európu čím skôr objavili nároční konzumenti vína z celého sveta, preto pestujeme hrozno s prihliadnutím na biodinamiku, naše vína vyrábame tradičným spôsobom, bez prídavných látok, spontánnym kvasením v drevených sudoch a amforách,  a následne zretím na kaloch.

Väčšiu časť našich vín plníme do fliaš bez filtrácie, pridaním minimálneho množstva síry.

Našim cieľom je, aby sme našimi vínami, ktoré sú vyrábané s minimálnym zasahovaním do výroby, podľa najlepších aktuálnych vedomostí, sprostredkovali mužliansky teroir, ktorý má výnimočné danosti.

Prírode blízke naturálne víno nie je ničím iným, ako súhrnom mnohých drobných, čistých, jasných momentov – aj v súvislosti s hroznom, aj s pivnicou.

Veľký dôraz kladieme na tradičné odrody našej vinárskej oblasti ako sú furmint, lipovina, juhfark, frankovka modrá a kadarka.

Zo svetových odrôd kladieme dôraz na rýnsky rizling a pinot noir.

Belá 86. Penzión

V našom útulnom penzióne celý rok očakávame hostí v príjemnom prostredí.

K dispozícii sú štyri dvojposteľové izby, v lete aj s vonkajším bazénom a terasou, od jari do jesene ponúkame možnosť požičiavania bicyklov.

Pre hostí vieme zabezpečiť aj raňajky a večeru, v plnej miere zo surovín nášho regiónu.  Ponúkame jedlá pripravené z mangalice z ekofarmy v Salke, zelenina a koreniny pochádzajú z našej záhrady. K ochutnávke vína ponúkame tekvicový olej, domácu smotanu a maslo a nami pečený čerstvý domáci chlieb.

Rezervácia ochutnávky vína a ubytovanie:

+421 905 222 995, +421 905 296 595

Bottéka

Bottéka – North Pannonian Winebar and Shop

Filozofiou nášho vínneho baru a obchodu vína, ktorý sa nachádza na hlavnom námestí Komárna, na Klapkovom námestí, je myšlienka, aby prírodné vína určujúcich tradičných vinárstiev severného Panónska od Burgenlandu až po Ostrihom mohli byť ochutnávané a kupované na jednom mieste.